[małopolskie] Park Rozrywki Zatorland w Zatorze
Zatorland w Zatorze - "park rozrywki z ruchomymi dinozaurami, ogromnymi owadami, mitycznymi stworzeniami i klasycznym lunaparkiem".
Wiosna już oficjalnie zagościła, zaczynamy więc nieśmiało (bo pogoda rozkręca się w tym roku powoli) sezon na zwiedzanie atrakcji na "świeżym powietrzu". Mając w "zanadrzu" kilka zaległych wpisów na naszym blogu, wybraliśmy na pierwszy ogień zeszłoroczną wizytę w Zatorze. Cóż ciekawego tam znajdziemy? Jeden z największych w Polsce "dino - parków". Mając w rodzinie dzieci przedszkolne/szkolne jest to absolutny "must-see", gdyż dinozaury są, były i zawsze będą na topie wśród dziecięcych zainteresowań!
Dosyć lania wody, czas na konkrety. Zatorland znamy, odwiedziliśmy go nieraz. Mimo, że trochę wody w rzece upłynęło od naszej ostatniej wizyty, to jak się okazało na miejscu, Zatorland ciągle stara się poszerzać swoją ofertę. Ostatnio Park odwiedziliśmy w 2018 roku, a z informacji na stronie wynika, że od tego czasu Zatorland nie próżnował i wprowadził kolejne nowości, które będzie można zobaczyć już w kwietniu tego roku. My oczywiście skupimy się 'na stanie' z poprzedniego sezonu, a w przypadku ponownych odwiedzin - wrzucimy aktualizację :)
Park dzieli się na cztery mniejsze, tematyczne:
- Park Ruchomych Dinozaurów;
- Park Mitologii;
- Park Owadów;
- klasyczny Lunapark.
Mapa atrakcji Parku Rozrywki Zatorland w Zatorze
Trzeba przyznać, że Zatorland w całości jest duży i sporo czasu zajmie zwiedzenie wszystkich atrakcji. Zresztą spójrzcie na poniższą grafikę - mapę. W dalszej części wpisu opiszemy kilkoma słowami każdą ze stref tematycznych. Kolejność zwiedzania jest oczywiście dowolna i nie musicie sugerować się tą podaną w tekście.
Atrakcje Zatorlandu - Park Ruchomych Dinozaurów
Odwiedzając park Zatorland zaczynamy zawsze od ścieżki edukacyjnej prowadzącej przez dający prawdziwe ukojenie w lecie lasek, w którym to zainstalowano (wg. informacji na stronie - może kiedyś policzymy ;P) ponad 100 modeli dinozaurów. Nie wszystkie, acz sporo, to modele, które się poruszają czy też wydają dźwięki. Od tych najmniejszych do ogromnego, 35 metrowego Argentynozaura. Po drodze znajdziemy wiele ciekawych tabliczek informacyjnych, prezentujących dawne życie dinozaurów.
Spacer po ścieżce zajmuje spokojnym krokiem nawet ponad pół godziny, ale po drodze znajdziemy miejsca spoczynku, a nawet altankę do zjedzenia posiłku - plusik. Co do samych modeli dinozaurów - znajdą się malkontenci, którzy stwierdzą, że nie są tak atrakcyjne dla oka i mają już swoje lata. Oczywiście nie wszystkie, gdyż ciągle pojawiają się nowe modele, a i stare są konserwowane. Pamiętajmy jednak o tym, że w oczach dzieci nie ma to i tak większego znaczenia.
Po przejściu ścieżki natrafiamy na Muzeum Szkieletów i Skamieniałości. Nie trzeba chyba tłumaczyć co w nim możemy znaleźć :) Ciekawostką jest to, że prowadzone w nim są zajęcia dydaktyczne oraz tzw. Warsztaty Młodego Paleontologa dla grup zorganizowanych. Zainteresowanych odsyłamy do strony internetowej, potrzebne linki tradycyjnie znajdziecie pod wpisem.
atrakcje zatorlandu - park mitologii
Kolejnym przystankiem, który odwiedziliśmy był Park Mitologii. Do niego możemy dostać się specjalnym transportem ("ciuchcią") z przystanku, który umiejscowiony jest tuż przy Lunaparku. Ogólnie kursuje ona na trasie 'wejście główne' - Lunapark - Park Mitologii. Można było przejść się pieszo spacerkiem, ale nasze dzieci by nam tego nie darowały :P
Wspomniany wcześniej Park Mitologii jest zlokalizowany nie tylko na lądzie. W dużej części zwiedzamy go... na wodzie. Na przystani wskoczyliśmy do "wodnego tramwaju" i z tej ciekawej perspektywy mogliśmy oglądać figury wzorowane na mitologii greckiej. Podczas tej podróży słuchamy odtwarzanych z głośników opowieści. Na lądzie również znajdziemy wiele ciekawych figur herosów, stworzeń czy innych ciekawych mitologicznych symboli czy miejsc, jak Koń Trojański czy też Labirynt Minotaura.
W tej części Parku nie zabrakło również uwielbianych przez dzieci miejsc aktywnej rozrywki, takich jak huśtawki czy park linowy. Znajdzie się miejsce do wypoczynku (coś dla rodziców) i punkt gastronomiczny. Powrót oczywiście "ciuchcią" :)
Atrakcje Zatorlandu - Park Owadów
Następnym naszym przystankiem była ekspozycja ogromnych insektów. Oprócz ścieżki z 16 figurami popularnych owadów do dyspozycji naszych pociech był spory plac zabaw, a nawet tor "mini-gokartowy", a tuż obok "dom do góry nogami".
Atrakcje Zatorlandu - Lunapark
Nie ma co ukrywać, że Lunapark zostawiliśmy specjalnie na sam koniec. To jest właśnie miejsce, które dzieciakom zapewnia zawsze najwięcej frajdy. Atrakcji jest całkiem sporo - każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Są karuzele, dino-coaster, diabelski młyn, trampoliny i zjeżdżalnie, dmuchańce i suchy basen, salon gier, wykopaliska itp. Jest oczywiście miejsce na odpoczynek oraz spożywanie posiłków. Swoich czy z punktów gastronomicznych. Bardzo fajnym punktem naszej 'wycieczki' okazał się występ magika. Dzieci nie tylko miały okazję podziwiać, ale i aktywnie brały udział w przedstawieniu jako jego 'pomocnicy'.
Zatorland - podsumowanie i czas zwiedzania
Przysłowie "od przybytku głowa nie boli" z pewnością ma w tym miejscu zastosowanie. Mnogość rodzajów rozrywki i aktywności, które czekają na Wasze pociechy wystarcza na dzień pełen wrażeń i miłych wspomnień.
Nie można dokładnie określić ile czasu przyjdzie Wam zwiedzać ten Park (wszak na miejscu dostępny jest klasyczny Lunapark), jednakże przed przyjazdem musicie się przygotować na całodniową wycieczkę, która potrwa co najmniej kilka godzin.
Zatorland - krótka wideorelacja
Zatorland - dojazd i parking
Bilety możemy zakupić przez internet, dzięki czemu nie musimy czekać w kolejce do kasy (link do strony pod wpisem) lub tradycyjnie, w kasie Parku.
Zatorland - Gastronomia
Na miejscu znajdziecie co najmniej kilka punktów gastronomicznych oraz wiele miejsc wypoczynku, również takich przystosowanych do spożywania posiłków.
Super park dla maluchów :)
OdpowiedzUsuńByłam tam 4 lata temu
OdpowiedzUsuń