[śląskie] Atrakcje dla dziecka na Śląsku w niePOGODĘ - vol. 6
Zapraszamy do sprawdzenia naszych propozycji rodzinnych (dziecięcych) atrakcji, dostępnych na Górnym Śląsku, które warto odwiedzić, gdy pora roku / pogoda nie pozwala na wypoczynek na świeżym powietrzu. Pamiętajcie, że w menu 'atrakcje', możecie znaleźć również przeciwstawną serię postów: "atrakcje dla dziecka: na Śląsku w 'pogodę'".
Za każdym razem staramy się zaproponować Wam pięć miejsc/atrakcji, w miarę możliwości - różnego rodzaju, z krótkim opisem i/lub odnośnikiem do wpisu na naszym blogu, jeśli taki się pojawił.
Zapraszamy do sprawdzenia obu serii postów, a odnośniki do nich znajdziecie =>TUTAJ<=, wraz z pełną listą atrakcji.
Zaglądajcie regularnie na bloga, bo już wkrótce przedstawimy kolejne propozycje!
#1 Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek (Radzionków)
opis: Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek z Radzionkowa, znajdujący się na popularnej trasie Szlaków Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, to prywatne muzeum, które powstało z inicjatywy byłego górnika oraz przedsiębiorcy 20 lat temu i pierwsze w Polsce o takiej tematyce. Za swój główny cel stawia sobie naukę szacunku do chleba powszedniego oraz przybliżenie związanych z procesem jego powstawania zwyczajów oraz tradycji. To zdecydowanie jedno z ciekawszych i wręcz obowiązkowych miejsc do odwiedzin na turystycznej mapie Śląska. Ciekawa formuła zwiedzania i warsztaty powoduje, że muzeum jest bardzo przystępne i można polecić je absolutnie każdemu.
#2 Kopalnia Ćwiczebna "Sztygarka" (Dąbrowa Górnicza)
opis: Kopalnia Ćwiczebna byłej dąbrowskiej szkoły górniczej to jeden z ciekawszych przystanków Szlaków Zabytków Techniki na Śląsku. Przez wiele lat służyła do szkolenia praktycznego przyszłej kadry górniczej a obecnie udostępniona jest do zwiedzania w ramach podziemnej trasy turystycznej, która cieszy się niemałą popularnością wśród turystów. Przed planowanym zwiedzaniem trasy turystycznej w kopalni warto również zapoznać się z ciekawymi ekspozycjami Muzeum Miejskiego Sztygarka. Jedna z nich ukazuje dzieje przemysłu hutniczego oraz górniczego Dąbrowy Górniczej na przełomie XIX i XX wieku i jest świetnym wstępem do zwiedzania kopalni. Oczywiście wystaw tematycznych jest więcej, a aktualną ekspozycję muzeum sprawdzić online.
strona www: =>TUTAJ<=
wpis na blogu: =>TUTAJ<=#3 Sztolnia Czarnego Pstrąga (Tarnowskie Góry)
źródło: kopalniasrebra.pl |
źródło: kopalniasrebra.pl |
opis: Sztolnia Czarnego Pstrąga to biegnąca kilkadziesiąt metrów pod ziemią trasa turystyczna, w charakterze przepływu łodziami, po fragmencie XIX-wiecznej Sztolni Głębokiej Fryderyk. Dodajmy, że jedna z najdłuższych w Europie. W trakcie zwiedzania 'podziemnej Wenecji' poznacie bogatą historię tarnogórskich Gwarków, a także ciekawą florę i faunę podziemi.
strona www: =>TUTAJ<=
wpis na blogu: brakźródło: kopalniasrebra.pl |
źródło: kopalniasrebra.pl |
#4 Zamek i Podziemia - Muzeum Zagłębia (Będzin)
opis: Zamek Królewski w Będzinie był ważnym ogniwem systemu obronnego zachodniej granicy Polski oraz przykładem budownictwa obronnego z połowy XIV. W jego wnętrzach można zobaczyć ekspozycję dawnej broni oraz uzbrojenia, a także zapoznać się z historią obiektu oraz dziejami miasta. Z kolei położone nieopodal podziemia są nieukończoną budową schronu przeciwlotniczego, udostępnioną do zwiedzania z przewodnikiem (po uprzednim umówieniu wizyty). Wraz ze zrewitalizowanym wzgórzem zamkowym (ścieżki dydaktyczne, plac zabaw), miejsca te stanowią idealny cel rodzinnej wycieczki.
strona www: =>TUTAJ<=
wpis na blogu: brakźródło: muzaeumzaglebia.pl |
źródło: muzeumzaglebia.pl |
#5 Chwyciarnia (Gliwice)
źródło: www.chwyciarnia.pl |
źródło: www.chwyciarnia.pl |
opis: Chwyciarnia to miejsce z profesjonalnymi ściankami wspinaczkowymi, dla zaawansowanych jak i początkujących. Znajdziecie tam specjalną ścianę interaktywną, idealną na pierwszą wizytę, dla dzieci od 8 lat oraz dla dorosłych. Dla najmłodszych również przygotowano specjalne mini-ścianki. W Chwyciarni bez problemów możecie wypożyczyć również niezbędny sprzęt oraz skorzystać z pomocy instruktorów.
strona www: =>TUTAJ<=
wpis na blogu: brakźródło: www.chwyciarnia.pl |
źródło: www.chwyciarnia.pl |
Komentarze
Prześlij komentarz